İletişim

Adres: Fulya mah. Büyükdere cad. 74/A No: 60. Torun Center Mecidiyeköy. 34394 (Eski Ali Sami Yen Stadı Yeri)

Telefon: 0535 642 07 73

Geri Dön

Yeşilçam film şarkılarının sesi Belkıs Özener !!!

İlkokul dönemimde evimizde TV vardı ve ben çok sık Türk filmi izlerdim. Türkan Şoray, Fatma Girik, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit’in canlandırdığı karakterlerin yerine geçerdim hayallerimde. Bir gün babam şarkı söyleyen Türkan Şoray’ı göstererek “Bak bu şarkıyı Belkıs Özener söylüyor, tüm film şarkılarını Belkıs hanım söyler” demişti. Şaşırmıştım tabi, o günden sonra şarkı söyleyenlerin ağız hareketlerine çok dikkatli baktım ve aklımda Belkıs Özener ismini hep tuttum. Aradan 37 sene sonra Belkıs hanımın oğlu Barkın ile yollarımız kesişti ve birlikte çalıştık. Ne mutlu ki Belkıs hanımla tanışıp eski günleri andık, bana uzun uzun babamı anlattı. Bu birlikteliğimiz hala devam ediyor çok şükür.

Okan Bayülgen’in programında Belkıs hanım kitlelere tanıtıldı, belki kimse bilmeyecekti yüzlerce şarkıyı söylediğini. Halk onu çok sevdi, herkesin Belkıs ablası oldu. Evinde oturan büyük ses, çocukları için sahneleri bırakan hanımefendi sanatçı, neyse ki sizlere ulaşabildi. Özetle ben kendisini 37 sene önce duymuştum.

Sonra 2012 yılında Pink Martini grubu Belkıs hanımı kilometrelerce öteden keşfedip, birlikte şarkı okudu. Belkıs hanıma çoktan hak ettiği övgüyü ve saygıyı gösterdi. Belkıs hanımı bir hayranı olarak izledikçe hep babamı düşünürüm. Sanki babam halk ile kucaklaşıyor gibi gelir ve çok mutlu olurum. Sağlıklı yıllar diliyorum Belkıs hanıma.

                                                  Belkıs hanımı dinlemek için videoya tıklayın

                             

 

                                       

         

Anahtar kelimeler

tiroid, tiroit, tiroid kanseri, guatr, tiroid nodülü, tiroid kanseri ameliyatı, guatr ameliyatı, guatr kanseri, nodül, iğne biyopsisi, endokrin, endokrin cerrahisi, iç guatr, zehirli guatr, haşimato, hashimoto, tiroid iltahabı, graves hastalığı, atom tedavisi, radyoaktif iyot tedavisi, iyot, iyotlu tuz, nodüllü guatr, tiroid yetmezliği, hipotiroidi, şişmanlık, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi, kilo alma, hipertiroidi, paratiroid, osteoporoz, kemik erimesi, parathormon, D vitamini, adenom, paratiroid adenomu, ses telleri, ses kısıklığı

Geri Dön