İletişim

Adres: Fulya mah. Büyükdere cad. 74/A No: 60. Torun Center Mecidiyeköy. 34394 (Eski Ali Sami Yen Stadı Yeri)

Telefon: 0535 642 07 73

Geri Dön

En küçük abim Mehmet Ali Erbil

Benim en küçük abim olur Mehmet Ali Erbil. Saygı duyduğum ve sevdiğim abim almasının dışında ben de oyunculuğuna hayranım. 16 yaşında Tiyatro camiasında efsane olarak kabul edilen “Küheylan” isimli oyunla sahne hayatına başladığını düşünürsek (o zaman Konservatuar öğrencisiydi) 43-44 yıldır sektörde. Bunca yıldır hep sevilmek çok az sanatçıya nasip olur sanırım. Neden diye düşündüğüm zaman nedenlerini şöyle sıralayabilirim. Hep evimizden biri gibi görüldü, hiç kibirli biri olmadı, hep içten davrandı, hiç sırça köşkünde yaşamadı ve bunu izleyicisi hissetti.

Evinde sakin sakin oturan TV izleyen, kitap okuyan biridir. Kırıldığı, kızdığı olaylar karşısında sesini pek çıkarmaz. Belki bunları içinde yaşadığı için farkında olmadan kendine zarar verir. Görsel bir iş yaptığı için bunun getirisi kadar götürüsü olduğunu bilir ve çok kırıcı haberler yapıldığı zaman bile sesini çıkarmaz. Aslında o da bir insandır, o da bir babadır. Belki onun da bazı şeyler hoşuna gitmiyordur ama değiştiremeyeceğini bildiği için susuyordur.

Biz çok küçük bir aileyiz yani sayı olarak kalabalık değiliz ama birbirini seven ve sayan bir aileyiz. Babamızdan aldığımız terbiye ile büyüklerimize çok saygılıyız. Üstü kapalı yazmak zorunda olduğum için bu kadar anlatabildim. Sonuç olarak abim de herkes gibidir, ne bir fazla ne bir eksik…

Geri Dön