İletişim

Adres: Fulya mah. Büyükdere cad. 74/A No: 60. Torun Center Mecidiyeköy. 34394 (Eski Ali Sami Yen Stadı Yeri)

Telefon: 0535 642 07 73

Geri Dön

Babamla birlikte yediğim "salamlı sandviç"   

İlkokul dönemim yani 1970'li yıllar. Br gün babamla Beyoğlundayız, elimden tutmuş beni yemek yemeye götürüyor. Anem hastanede yatıyor ve ben komşuda kalıyorum. Sanırım babam bu nedenle beni gezmeye çıkarmış çünkü babamla bu şekilde başka bir aktivitemizi hatırlamıyorum. Çocukların dünyası çok farklı olur, büyükler anlamaya çalışır ama bence tam olarak anlaşılması mümkün değildir. Çok önemsiz gibi görülen bir detayı çocuk çok farklı algılar ve yorumlar.

O gün babam bana "sana çok güzel birşey yedireceğim" dedi ve Beyoğlu'nun arka sokaklarının birine götürdü. Orada ufacık bir dükkan vardı. Tost yapılan bir dükkan. İste o dükkanda 1 tane salamlı sandviç yedim babamla birlikte. O kadar güzeldi ki... o gün duyduğum salam kokusunu bir daha hiç duyamadım. Üniversite yıllarımda çok aradım o dükkanı, benzer yerlere girip yedim ama yine aynı tadı alamadım. Salam denince heo o koku gelir burnuma. İkincisini istemediğim için hep pişman oldum.. Muhtemelen salam'ın büyük bir özelliği yoktu, babamla orada olduğum için o kokuyu unutamadım.. 

 

                                               

         

Anahtar kelimeler

tiroid, tiroit, tiroid kanseri, guatr, tiroid nodülü, tiroid kanseri ameliyatı, guatr ameliyatı, guatr kanseri, nodül, iğne biyopsisi, endokrin, endokrin cerrahisi, iç guatr, zehirli guatr, haşimato, hashimoto, tiroid iltahabı, graves hastalığı, atom tedavisi, radyoaktif iyot tedavisi, iyot, iyotlu tuz, nodüllü guatr, tiroid yetmezliği, hipotiroidi, şişmanlık, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi, kilo alma, hipertiroidi, paratiroid, osteoporoz, kemik erimesi, parathormon, D vitamini, adenom, paratiroid adenomu, ses telleri, ses kısıklığı

                                         

Geri Dön