İletişim

Adres: Fulya mah. Büyükdere cad. 74/A No: 60. Torun Center Mecidiyeköy. 34394 (Eski Ali Sami Yen Stadı Yeri)

Telefon: 0535 642 07 73

Geri Dön

İlk kez 2014 yılında sonuçları yayınlanan lazer tedavisi yurt dışında daha yaygın uygulanmaya başlandı. Hatta kitap bile basıldı. Tiroid dokusunun rejenerasyonunu arttırmaya ve inflamasyonu azaltmaya yönelik bu tedavinin Hashimoto hastaları için yararlı olacağını düşünüyorum. Ancak her hasta kendi özelinde değerlendirilerek lazer tedavisine karar verilmelidir. Beslenme, destek tedaviler, eksik vitamin ve minerallerin yerine konması, bazı hastalarda T3 hormon takviyesi diğer uygulanması gereken tedavi seçenekleridir. 

Hastalar şikayetleri için çözüm aramaktadır. Biz hekimlerin de mutlaka Hashimoto hastalarına beslenme önerilerini, destek tedavi seçeneklerini anlatmamız gerekmektedir.. Aylardır Hashimoto hastalarını bilinçlendirmek için sayfamda bu önerileri paylaşıyorum. Sizlerin geri bildirimlerinden de yararlı olduğunu görüyorum. 

LAZER TEDAVİSİ tiroid bezinde inflamasyonu (hücre içi iltihap) azaltıp kanlanmayı arttırmaktadır. Bu mekanizma ile yeniden hormon sentezi başlayıp ilaç dozları azaltabilmekte veya kesilebilmektedir. Ayrıca T4 hormonunun aktif olan T3 hormonuna dönüşü de artarak hasta şikayetlerinin azalmasını sağlamaktadır. Bu tedavi Amerika ve Avrupa ülkelerinde de yaygınlaşmaya başlamıştır. Uygulanan lazer "düşük doz" lazer olup belirlenen hiçbir yan etkisi yoktur. 

Geri Dön