İletişim

Adres: Fulya mah. Büyükdere cad. 74/A No: 60. Torun Center Mecidiyeköy. 34394 (Eski Ali Sami Yen Stadı Yeri)

Telefon: 0535 642 07 73

Geri Dön

Hashimoto hastalığında tedavi mümkün mü?

Hashimoto kronik otoimmun bir hastalık olup, hastaların çoğunda tiroid yetmezliği ile sonuçlanır. Diğer otoimmun hastalıklarda olduğu gibi vucutta stres oluşturan bir duruma karşı verilen stres yanıt sonucu gelişir. Hipotiroidi olan hastalara verilen tiroid hormonu hastalığa bağlı görülen şikayetleri genellikle tam olarak geçirmemektedir. Benzer durum tiroid ameliyatı geçirmiş hastalarda da izlenmektedir. 

Stres yanıtın azaltılması veya ortadan kaldırılması Hashimotolu hastaların şikayetlerini azaltmakta veya geçirmektedir (halsizlik, yorgunluk, uyku hali, saç dökülmesi, kilo alma ve kilo verememe).

Özellikle lazer tedavisi, beslenme alışkanlığının değiştirilmesi ve diğer destek tedaviler ile tüm hastalarda şikayetlerin azalmasını sağlamaktadır. Tiroid üzerine uygulanan ve hiçbir yan etkisi olmayan lazer, inflamasyonu azaltıcı özelliği ile bu stres yanıtı azaltmakta ve hastaların özellikle kilo vermesini kolaylaştırmaktadır. Yedi aydır uygulanan lazer tedavisinin çarpıcı sonuçlarını videodan da izleyebilirsiniz.

Geri Dön