İletişim

Adres: Abdi İpekçi Caddesi No: 57, Reasürans İş Hanı 1, Kat 3, Nişantaşı / İstanbul

Telefon: 0535 642 07 73

Geri Dön

Nevin Akkaya (1919-2015)

1937’de Şehir Tiyatrosu’na girdi. Nevin Akkaya çok genç yaşlarında Muhsin Ertuğrul tarafından keşfedilerek tiyatro grubuna alınır. Yine Muhsin Ertuğrul‘un ısrarı ile seslendirme yapmaya başlar.  

1950’de Muhsin Ertuğrul, Nevin Akkaya ve bir grup ile beraber Şehir Tiyatrosundan ayrılarak Küçük Sahne’yi kurdu. Orada;Kanlı Düğün, Onikinci Gece, Örümcek, Fareler ve İnsanlar ve daha bir çok oyunda oynadı. Babam da Küçük sahne oyuncusuydu.

1952’de Tarık Gürcan ile evlenerek tiyatroyu bıraktı ve birlikte radyoda Arkası Yarın ve Bir Hikayemiz Var programlarını yapar.

Türkan Şoray‘dan Hale Soygazi‘ye, Suzan Avcı‘dan Neriman Köksal‘a kadar birçok sanatçıyı seslendirdi. 1937 den 2000 senesine kadar 8000 in üzerinde film seslendirdi. 2015 yılında vefat etti.

                                       Nevin Akkaya'nın sesi için tıklayın

            

 

                                               

         

Anahtar kelimeler

tiroid, tiroit, tiroid kanseri, guatr, tiroid nodülü, tiroid kanseri ameliyatı, guatr ameliyatı, guatr kanseri, nodül, iğne biyopsisi, endokrin, endokrin cerrahisi, iç guatr, zehirli guatr, haşimato, hashimoto, tiroid iltahabı, graves hastalığı, atom tedavisi, radyoaktif iyot tedavisi, iyot, iyotlu tuz, nodüllü guatr, tiroid yetmezliği, hipotiroidi, şişmanlık, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi, kilo alma, hipertiroidi, paratiroid, osteoporoz, kemik erimesi, parathormon, D vitamini, adenom, paratiroid adenomu, ses telleri, ses kısıklığı

 

 

 

Geri Dön


Yeşim Erbil - eniyihekim.com