İletişim

Adres: Abdi İpekçi Caddesi No: 57, Reasürans İş Hanı 1, Kat 3, Nişantaşı / İstanbul

Telefon: 0535 642 07 73

Geri Dön

Bu dünyada kapladığınız yerin farkında mısınız?

30 yıllık meslek hayatımda binlerce hasta ile karşılaştım. Ameliyat ettiğim hastalarımın dışında, Hashimoto tiroidit ile ilgili çalışmalarım nedeni ile çok yaygın şikâyetleri olan Hashimoto hastaları ile bire bir iletişim halindeyim.

Hastalarımın en belirgin şikâyetlerinin arasında “kilo alma”, “kilo verememe” veya “kilo kontrolünde zorlanma" yer alıyor. Bazen bakıyorum aslında ne kadar iyi görünüyor, fazla kilosu yok ama daha zayıf olmak istiyor hastam. Bedeninden memnun olmayan hastalarım hep mutsuz hissediyorlar kendilerini.

Tüm dünyada beden algısının değişmesi ile gözümüze, beynimize sokulmaya çalışılan fiziki özellikler algıları değiştiriyor. Hâlbuki hastalarımın hepsi EMEKÇİ. Kimileri ev hanımı olarak emek veriyor, kimileri öğretmen, bankacı, mühendis, işletmeci, öğrenci… Hepsi toplumda bir yer kaplıyor. Yani sadece “birinin karısı”, “birinin kızı”, sadece “internet fenomeni” değil. Hepiniz toplumda kendiniz olarak yer kaplıyorsunuz, hepiniz değerlisiniz, hepiniz güzelsiniz. Profesyonel işiniz podyum değil, bu algı yanlış. Değerinizin farkında olun…

 

Geri Dön


Yeşim Erbil - eniyihekim.com